Projekty

Nasze działania

Na co dzień angażujemy się w projekty w obszarze lokalnej społeczności oraz wspieramy misje międzynarodowe. Sprawdź co aktualnie robimy dla ludzi wokół nas i na świecie. Możesz również wesprzeć każdy z poniższych projektów.

Image for Misja Mołdawia
Misja Mołdawia

Od początku istnienia naszej społeczności współpracujemy z Wojtkiem i Kasią Borysami oraz prowadzoną przez nich Misją Przyjaciół Dzieci. Nasze działania to między innymi wsparcie finansowe, pomoc przy remontach domów rodzin potrzebujących, wyjazdy misyjne, a także troska modlitewna o działania Misji. Ponadto zorganizowaliśmy przyjazd kilku zainteresowanych par z Mołdawii na dwie edycje konferencji dla małżeństw Alma.

Image for OPS Bemowo
OPS Bemowo

Partnerstwo z Ośrodkiem Pomocy Społecznej na Bemowie to od początku ważna część naszej służby w tej części stolicy. W jej ramach współtworzymy spotkania dla rodzin: wigilijne, dla seniorów, pikniki rodzinne. Co roku organizujemy również tydzień wolontaryjny, podczas którego remontujemy mieszkania rodzin najbardziej potrzebujących. W akcji biorą udział, obok wolontariuszy z naszego kościoła, także nasi przyjaciele z USA oraz mieszkańcy dzielnicy.

Image for Misja Nepal
Misja Nepal

Po tragicznych wydarzeniach w Nepalu kraj ten zajął szczególne miejsce w naszych sercach. W lutym 2019 roku podjęliśmy decyzję o stałym wsparciu w Nepalu małżeństwa Łukasza i Estery Bujoków, którzy mieszkają tam od ponad roku. Estera i Łukasz wyposażają merytorycznie, teologicznie i duchowo miejscowych pastorów i liderów. Służą także nepalskim dzieciom poprzez wszelkie aktywności sportowe. Jest to współpraca z ramienia misji MT 28.