Nieziemska szkoła – szkolenie

19 października odbędzie się szkolenie dla nauczycieli Szkoły Niedzielnej. Jego uczestnicy uzyskają informacje dotyczące pracy z dziećmi, komunikacji oraz popełnianych błędów.

Prowadzący:

Joanna Pieczko – pedagog szkolny, nauczyciel wspomagający pracujący z dziećmi zagrożonymi niedostosowaniem społecznym; ma doświadczenie w pracy z dziećmi, które wymagają specjalistycznego podejścia; zajmowała stanowisko wicedyrektora szkoły, co czyniło ją odpowiedzialną m.in. za zapewnienie pomocy nauczycielom w zakresie realizacji ich zadań i ich doskonalenia zawodowego.

Wojciech Borys – jeden z założycieli Misji Przyjaciół Dzieci, misjonarz; prowadzi szkolenia dla nauczycieli szkółek niedzielnych, wyposażając ich w wiedzę i umiejętności niezbędne w tej służbie.

Cel:
wsparcie nauczycieli w rozwiązywaniu problemów z konkretnym uczniem/klasą, nauka komunikacji i właściwego prowadzenia zajęć, kształtowanie właściwych postaw nauczycielskich, narzędzia do utrzymania spokoju i dobrej atmosfery pracy w klasie;

Poruszane zagadnienia:
Dlaczego dzieci niewłaściwie się zachowują? – przyczyny trudności;
Nauczyciel w grupie – postawa i styl pracy;
Relacje z dzieckiem – najczęściej popełniane błędy; Jak budować właściwą komunikację z uczniami?;
Zasady, granice i metody działania w sytuacji ich nieprzestrzegania.

Jeśli podczas prowadzenia zajęć dla dzieci czujesz się niepewnie, masz pytania dotyczące swojej służby w Szkole Niedzielnej, a także jeśli po prostu chcesz doskonalić swoje umiejętności i kompetencje, to szkolenie jest właśnie dla Ciebie.

Godzina: 10.00 – 13.00

Miejsce: ul. Górczewska 228f, Warszawa

Zapraszamy!

Image for